ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με απόφαση του Υπουργείου Παιδείας το σχολείο θα παραμείνει κλειστό μέχρι και την Παρασκευή 10 Απριλίου 2020 και απαγορεύονται όλες οι οργανωμένες εκπαιδευτικές εκδρομές εντός και εκτός Ελλάδος μέχρι τότε για προληπτικούς λόγους δημόσιας υγείας έναντι του κορωνοϊού .

Επομένως δε θα πραγματοποιηθεί η προγραμματισμένη εκπαιδευτική εκδρομή της Γ? Γυμνασίου.

Για την εκπαίδευση εξ αποστάσεως οι γονείς των μαθητών του σχολείου μας δε χρειάζεται να κάνουν καμία ενέργεια προς το παρόν. Οι μαθητές του σχολείου μας έχουν αποκτήσει μαθητικό λογαριασμό στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο στο πλαίσιο του μαθήματος της Πληροφορικής, που θα χρησιμοποιηθεί για τη συμμετοχή των μαθητών στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση.

Το σχολείο προετοιμάζεται και θα υπάρχουν οδηγίες για το τι πρέπει να κάνουν γονείς και μαθητές για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση όταν θα είναι έτοιμο.

Παρακαλείσθε να παρακολουθείτε την ιστοσελίδα του σχολείου και την ηλεκτρονική διεύθυνση σας (email) για τη συνεχή ενημέρωσή σας.