Σχολικοί αγώνες αθλοπαιδιών γυμνασίων

Μεγάλη η συμμετοχή φέτος του σχολείου μας στους σχολικούς αγώνες αθλοπαιδιών γυμνασίων. Συμμετείχαμε με δυο ομάδες ποδοσφαίρου αγοριών, η μια από τις οποίες νίκησε τα δυο παιχνίδια που έπαιξε. Με δυο ομάδες κοριτσιών πετοσφαίρισης (βόλλεϋ), η μια από τις οποίες νίκησε τα τρία από τα τέσσερα παιχνίδια που έπαιξε. Με μια ομάδα καλαθοσφαίρισης (μπάσκετ) αγοριών, που κέρδισε τα τρία από τα τέσσερα παιχνίδια που έπαιξε. Στον κλασικό αθλητισμό συμμετείχαμε στους δρόμους ταχύτητας με δυο μαθητές και μια μαθήτρια στο αγώνισμα των 80μ. και με δύο μαθητές στο αγώνισμα των 150μ. Επίσης, στη ρίψη ακοντίου με μια αθλήτρια η οποία κατέλαβε την πρώτη θέση με ρίψη 38,90μ. Τέλος στο αγώνισμα 800μ ελεύθερο κολύμβηση, συμμετείχε ένας μαθητής μας, ο οποίος με μεγάλη άνεση, βγήκε πρώτος. Η απονομή των διπλωμάτων συμμετοχής έγινε με τη λήξη του σχολικού έτους στο σχολείο μας, δίνοντας χαρά και ικανοποίηση σε όλη τη σχολική κοινότητα, αλλά και διάθεση για μεγαλύτερη ακόμα  συμμετοχή του χρόνου.