Έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2022-2023

Το πρώτο κουδούνι για το σχολικό έτος 2022-2023 θα χτυπήσει τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 8:15 π.μ.

Τα σχολικά λεωφορεία θα αναχωρήσουν το πρωί κανονικά από τις κατά τόπους αφετηρίες τους έτσι ώστε οι μαθητές/τριες να φτάσουν έγκαιρα στο σχολείο.

Όλοι οι μαθητές θα προσέλθουν στις 8:15 στο σχολείο και θα οδηγηθούν ανά τμήμα στις αίθουσες διδασκαλίας όπου θα ενημερωθούν για τον τρόπο λειτουργίας του σχολείου τη φετινή χρονιά.

Η χρήση προστατευτικής μάσκας είναι προαιρετική για όλη τη σχολική κοινότητα.

Τη Δευτέρα θα δοθούν στους μαθητές τα σχολικά βιβλία, τοποθετημένα σε τσάντα, καθώς επίσης και το πρόγραμμα των μαθημάτων που θα ισχύσει την Τρίτη 13/09/2022.

Το κυλικείο του σχολείου θα είναι ανοικτό.

Ο Αγιασμός προγραμματίζεται να γίνει στις 9:45 π.μ.

Οι μαθητές/τριες θα σχολάσουν στις 11:30 π.μ. και τα σχολικά λεωφορεία αναμένεται ότι θα αναχωρήσουν από το σχολείο στις 11:30.

Καλή αρχή και καλή σχολική χρονιά με υγεία!

Βίλμα Βαβουρανάκη