ΔΕΥΤΕΡΑ 14 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 χτύπησε στις 8:15 το πρώτο κουδούνι για τη νέα σχολική χρονιά.

Οι μαθητές οδηγήθηκαν στις τάξεις τους και ενημερώθηκαν για την πιστή εφαρμογή των κανόνων καθαριότητας και υγιεινής και λοιπών μέτρων προστασίας και πρόληψης βάσει των σχετικών οδηγιών του Ε.Ο.Δ.Υ.

Στη συνέχεια δόθηκαν τα βιβλία της νέας σχολικής χρονιάς και δύο μάσκες ?μία από το Υπουργείο Παιδείας και μία από το Δήμο Χερσονήσου ? σε κάθε μαθητή.

Στις 11:00 π.μ. έγινε η τέλεση του Αγιασμού μαζί με το Γενικό Λύκειο Επισκοπής στο προαύλιο του σχολείου με εκπροσώπους μαθητών και καθηγητών.

Ήταν τιμή και χαρά μας που παρευρέθησαν ο Αντιδήμαρχος Στρατηγικού Χωροταξικού Σχεδιασμού και Άρδευσης του Δήμου Χερσονήσου, ο κ. Καλαϊτζάκης Εμμανουήλ και ο Πρόεδρος της Κοινότητας Επισκοπής, ο κ. Καραπιπεράκης Μηνάς στο ξεκίνημα της νέας σχολικής χρονιάς.

Μετά την τέλεση του Αγιασμού ο ακούραστος πατέρας Παύλος Καλουτσάκης επισκέφθηκε και ευλόγησε όλα τα τμήματα του σχολείου και με μειλίχιο ύφος ευχήθηκε καλή σχολική χρονιά και έδωσε πολύτιμες συμβουλές στους μαθητές μας.

Μολονότι η σημερινή μέρα σηματοδότησε ένα ξεκίνημα με αρκετές πρωτόγνωρες ιδιαιτερότητες, όλα κύλησαν ομαλά.

Ευχόμαστε να έχουμε όλοι μια καλή σχολική χρονιά!!!