Έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2020-2021: Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου, 8:15πμ.

Το πρώτο κουδούνι για το σχολικό έτος 2020-2021 θα χτυπήσει τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου και ώρα 8:15π.μ.

Τα σχολικά λεωφορεία θα αναχωρήσουν το πρωί κανονικά από τις κατά τόπους αφετηρίες τους έτσι ώστε οι μαθητές/τριες να φτάσουν έγκαιρα στο σχολείο.

Οι μαθητές/τριες, κατά την προσέλευσή τους στο σχολείο, φοράνε μάσκες ως μέτρο πρόληψης της διασποράς και προστασίας από τον κορωνοϊό.

Είναι υποχρεωτική η χρήση μάσκας στο σχολείο από όλη τη σχολική κοινότητα.

Μάσκες φοράμε, αποστάσεις κρατάμε!

Οι μαθητές ανά τμήμα θα οδηγηθούν στις αίθουσες διδασκαλίας και
θα ενημερωθούν για τον τρόπο λειτουργίας του σχολείου τη φετινή χρονιά και τα μέτρα πρόληψης από τον ιό COVID19 .

Θα δοθούν στους μαθητές τα σχολικά βιβλία, τοποθετημένα σε τσάντα, που θα βρίσκεται στη θέση του/της κάθε μαθητή/τριας καθώς επίσης και το πρόγραμμα των μαθημάτων που θα ισχύσει την Τρίτη 15/09/2020. Μπορείτε να δείτε τη σχετική φωτογραφία.

Το κυλικείο του σχολείου θα είναι ανοικτό.

Ο Αγιασμός προγραμματίζεται να γίνει στις 11:00 π.μ.

Οι μαθητές/τριες θα σχολάσουν στις 11:45 π.μ. και τα σχολικά λεωφορεία αναμένεται ότι θα αναχωρήσουν από το σχολείο στις 11:45.

Καλή αρχή και καλή σχολική χρονιά ? με υγεία !!!!!